Koszty remontu

Jeśli dach jest do wymiany to koszty będą zależne od tego, jaki materiał wybierzemy. Jeśli ma to być blacha to cena nie będzie aż taka wysoka, a poza tym położenie blachy to żadna filozofia i praktycznie każdy sobie z tym poradzi. Nieco inaczej sytuacja będzie wyglądała, jeśli zdecydujemy się na dachówkę. To trzeba już wiedzieć […]

Jeśli dach jest do wymiany to koszty będą zależne od tego, jaki materiał wybierzemy. Jeśli ma to być blacha to cena nie będzie aż taka wysoka, a poza tym położenie blachy to żadna filozofia i praktycznie każdy sobie z tym poradzi. Nieco inaczej sytuacja będzie wyglądała, jeśli zdecydujemy się na dachówkę. To trzeba już wiedzieć jak układać żeby nie było późnej problemów ze szczelnością. Oznacza to, że trzeba będzie wybrać wtedy kogoś, kto na remontach zna się o wiele lepiej i będzie wstanie dobrać nam taką dachówkę, jaka jest najlepsza. Najtańsza będzie dachówka betonowa, ale najbardziej efektowna będzie dachówka ceramiczna. Ta druga też będzie o wiele bardziej trwała, a zatem jeśli już decydujemy się na wymianę dachu to może lepiej będzie zrobić to z wykorzystaniem najlepszej, jakości materiałów? Nie wszędzie oszczędności mają sens i tutaj mamy ewidentny tego przykład, dlatego trzeba stawiać na takie rozwiązanie, jakie gwarantują nam, że przez najbliższe dwadzieścia lat nie trzeba się będzie dachem w ogóle zajmować. Jeśli dach nie będzie szczelny to zacznie zalewać ściany, zacznie pojawiać się wilgoć i oczywiście może w każdej chwili wyjść szkodliwy grzyb.

Dach do remontu

Dach nie jest wieczny, dlatego jeśli widzimy, że coś złego się z nim dzieje to nie pozostaje nam nic innego jak wezwać kogoś, kto będzie wstanie to ocenić i zadecydować czy naprawiamy dach czy trzeba będzie go wymienić na nowy. Lepiej by było przeprowadzić remont dachów niż wymieniać je na nowe, bo to jednak wymaga sporej ilości zabiegów. Przede wszystkim trzeba będzie znaleźć odpowiedni czas na wymianę dachu. Nie chcemy przecież żeby padał deszcz albo śnieg, bo to dla naszego domu oznacza poważne problemy. Oczywiście wszystko zabezpiecza się folią, ale to nigdy nie będzie tak szczelne jakbyśmy sobie tego życzyli.

To, dlatego trzeba będzie zastanowić się, kiedy remont dachów wykonać. Najlepszym rozwiązaniem będzie kontaktować się z fachowcami i oni wtedy będą wiedzieć, kiedy przyjechać i ten remont przeprowadzić.