Kupno schodów z drewna

W mieszkaniach jak i domkach jednorodzinnych coraz częściej stosuje się drewno. Było ono wykorzystywane od wieków do budowy domów jak i mebli czy naczyń. Obecnie jest bardzo popularne w wykończeniach domów. Swoją popularność zyskało dzięki swojej lekkości i wytrzymałości wystarczającej do wielu zastosowań. Dość często projektanci wykorzystują drewno aby wykonać schody. Schody z drewna wykorzystuje […]

W mieszkaniach jak i domkach jednorodzinnych coraz częściej stosuje się drewno. Było ono wykorzystywane od wieków do budowy domów jak i mebli czy naczyń. Obecnie jest bardzo popularne w wykończeniach domów. Swoją popularność zyskało dzięki swojej lekkości i wytrzymałości wystarczającej do wielu zastosowań. Dość często projektanci wykorzystują drewno aby wykonać schody. Schody z drewna wykorzystuje się jako element łączący kondygnacje w domu. Mogą podkreślać styl jak i charakter stając się pięknym elementem wykończenia jego wnętrza. Pasują do współczesnych jak i nowoczesnych czy zabytkowych wnętrz. Jeżeli planujemy budowę to musimy dobrze rozplanować miejsce gdzie zostaną wykonane. Bo złe wykonanie lub zły dobór miejsca mogę oszpecić nasze wnętrz a co gorsze schody mogą być nieużyteczne. W nowych projektach domów coraz rzadziej stosuje się klatki schodowe dobra alternatywą są schody z drewna. Jeżeli mamy już zaplanowane najlepsze miejsce na schody trzeba zaplanować z jakiego drewna je wykonać. Schody wykonuje się z drewna rodzimego jak i egzotycznego.

Popularność drewna rodzimego

Do najbardziej popularnego drewna rodzimego zaliczamy dąb, sosna,klon czy jesion natomiast duże uznanie ma tez drewno egzotyczne takie jak jatoba, amazakłe, bodo czy merbau. Duża zaletą krajowego drewna jest cena, egzotyczne jest droższym wyborem. Plusem drewna egzotycznego jest jego kolor i piękna struktura ale po odpowiednim wybarwieniu rodzime drewno nie odbiega wyglądem.

Schody z drewna www.czapnik-schody.pl jest to wspaniały wybór i piękne naturalne wykończenie. Równie ważne jak dobór drewna jest kształt schodów. Kształt dobieramy do danego pomieszczenia. Najbardziej popularne są schody na beton, kręte jak i samonośne. Rodzaj schodów dobieramy indywidualnie nie możemy też zapomnieć perfekcyjnym ich wykonaniu. Nieprawidłowe wykonanie może spowodować niezadowolenie jaki niewygodne stosowanie schodów. Po wykonaniu schodów trzeba je zabezpieczyć. Do tego służą lakiery , lakiery barwiące czy bejce. Od kilku lat modne są schody olejowane. Rodzaj wykończenia zależy od gustu klienta.