Miasto z przepiękną historią

Będąc na wakacjach w Hiszpanii, warto wybrać się do santiago de compostela peregrynacja, miasta leżącego w północno-zachodniej części kraju. Miasto słynne jest jako jakieś z najistotniejszych otoczeń pielgrzymkowych. Według wielu opowieści oraz badań archeologicznych santiago de compostela pielgrzymka to miejsce docelowe ekskursje, oraz późniejszego pochówka Religijnego Jakuba, jednego z dwunastu krzewicieli. Katedra, która przeważa nad […]

Będąc na wakacjach w Hiszpanii, warto wybrać się do santiago de compostela peregrynacja, miasta leżącego w północno-zachodniej części kraju. Miasto słynne jest jako jakieś z najistotniejszych otoczeń pielgrzymkowych. Według wielu opowieści oraz badań archeologicznych santiago de compostela pielgrzymka to miejsce docelowe ekskursje, oraz późniejszego pochówka Religijnego Jakuba, jednego z dwunastu krzewicieli. Katedra, która przeważa nad miasteczkiem jest lubiana za przykładowe z najobszerniejszych dzieł architektury romańskiej w pełnej Hiszpanii, a także w kompletnym wieku średniowiecznym.

Jedne z najwyższych pielgrzymek na ziemii.

Każdego r do santiago de compostela pielgrzymka zjeżdża plebs pielgrzymów oraz trampów z kompletnej Europy i całego szeregu kącików globu. Jest to znany ośrodek podziwu religijnego już od średniowiecza. Do sensu można dotrzeć włóczęga autokarową, automobilem, czy też zapałem, ponieważ w mieście zbudowana jest stacja kolejowa, lecz zarówno wielu pielgrzymów woli piechotę. Wskazany został gościniec, który prowadzi do Compostela, tak zwana „droga Św. Jakuba”. Przy drodze występują spore schroniska dla jeżdżących, gdzie mogą się schronić w trakcie niedostatecznej pogody, wstąpić na posiłek lub przenocować. Rodzajową pamiątką z peregrynacje jest koncha pielgrzymia, innym sposobem koncha św. Jakuba. Stała się symbolem tego otoczenia za sprawą pątników, którzy na pamiątkę przybycia do katedry i argumentu, iż w rzeczywistości w tamtym miejscu byli, szli na pobliskie wybrzeże i zanosili muszę na domniemane miejsce pogrzebu poświęconego Jakuba a resztkę wiali ze sobą do swojego domu. Znajdując się we wnętrzu katedry można podziwiać względnie oryginalne freski czy też obrazy, wywodzące się przy tym ze średniowiecza, bo zachowały one do dziś. Prócz katedry do spostrzeżenia jest też stare miasto, którego architektura pozostała napisana na listę Unesco jak i szpital, który pochodzi notabene z Xv wieku. Całość zabudowy w mieście jest godna zauważenia, ze względu na wspaniałą historię czy też świetnie zachowane moduły ozdobne charakterystyczne dla ery średniowiecza. Popiera to do dłuższego pobytu w mieście i rozkoszowaniu się najwyższymi widokami.