Otulanie dzidziusia

Zarówno dla rodziców, jak i dla samego dziecka pierwsze miesiąca życia nie są łatwe. Wszyscy muszą się ze sobą oswoić, a dodatkowo dziecko musi się odnaleźć w nowym środowisku. W łonie matki czuło się bezpiecznie i komfortowo, więc teraz rodzice muszą sprawić, by również po narodzinach dziecko miało podobne warunki. Idealnym rozwiązaniem może być wykorzystanie […]

Zarówno dla rodziców, jak i dla samego dziecka pierwsze miesiąca życia nie są łatwe. Wszyscy muszą się ze sobą oswoić, a dodatkowo dziecko musi się odnaleźć w nowym środowisku. W łonie matki czuło się bezpiecznie i komfortowo, więc teraz rodzice muszą sprawić, by również po narodzinach dziecko miało podobne warunki. Idealnym rozwiązaniem może być wykorzystanie otulacza. Produkt ten jest często polecany przez rodziców, ale również wielu lekarzy pediatrów zaleca otulacz dla niemowlaka. W łatwy sposób można zapewnić maleństwu poczucie bezpieczeństwa i komfort, czyli właśnie takie warunki, jakie zna z brzuszka mamusi. Dziecko będzie spokojne, łatwiej uśnie i mniej będzie się budziło. To również duża pomoc dla rodziców, ponieważ nie będą musieli się zastanawiać, jak zapewnić spokój swojemu dziecku. Warto rozważyć zakup otulacza, nie dlatego że jest polecany, lecz ze względu na dobroczynny wpływ na niemowlę.

Czym kierować się podczas zakupu

Idąc do sklepu, warto wiedzieć, na co trzeba zwrócić uwagę, by dobrze wybrać otulacz. Produktów jest bardzo wiele, różnią się między sobą nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością. Podczas zakupów weźmy pod uwagę takie modele, które mają zapięcie. Taki otulacz dla niemowlaka pozwoli na szybką zmianę pieluch, bo nie będziemy musieli całkowicie odwijać dziecka, wystarczy, jeśli odepniemy jego dolną część. Weźmy również pod uwagę, z jakiego materiału został wykonany otulacz dla niemowlaka. Najlepsze będą materiały oddychające, które nie wywołają reakcji alergicznej u dziecka. Z pewnością świetnie sprawdzi się tutaj wiskoza oraz bawełna, które są naturalnymi materiałami i przepuszczają powietrze. Dzięki temu skóra dziecka nie przegrzeje się, nie wystąpią żadne skutki uboczne u dziecka. Jeśli poszukujemy produktu nadającego się do podróży samochodem, to warto sprawdzić modele, które mają szczeliny na pasy bezpieczeństwa. Pozwoli to na ułożenie dziecka wraz z otulaczem w foteliku samochodowym, więc będzie można bez większych problemów udać się nawet w dłuższą podróż.