Warunki dla pracowników

Trzeba stworzyć odpowiednie warunki dla naszych pracowników żeby firma mogła się rozwijać. Samo się nic nie zrobi i jeśli firma nie poniesie kosztów to nie zyska. Chodzi o to, że najpierw szukamy ludzi, którzy bardzo dobrze znają się na tym, co mają robić. Jeśli właśnie takich zatrudnimy to szanse na to, że wszystko pójdzie we […]

Trzeba stworzyć odpowiednie warunki dla naszych pracowników żeby firma mogła się rozwijać. Samo się nic nie zrobi i jeśli firma nie poniesie kosztów to nie zyska. Chodzi o to, że najpierw szukamy ludzi, którzy bardzo dobrze znają się na tym, co mają robić. Jeśli właśnie takich zatrudnimy to szanse na to, że wszystko pójdzie we właściwym kierunku są większe. Oczywiście potrzebna jest ocena pracownika, którego zatrudniamy, bo wtedy wiemy czy to wszystko, co mu dajemy daje jakieś efekty. Przecież my nie inwestujemy w takie osoby tylko, dlatego że mamy taki kaprys. Te osoby mają teraz spłacać to wszystko w formie swojej wydajniejszej pracy. Jak widać ocena pracownika jest bardzo ważna, bo wtedy wiemy, co tak naprawdę dzieje się w firmie? Może to być ocena wykonywana raz w roku, ale również może to być ocena kwartalna. Ta druga forma jest o wiele lepsza, ponieważ można będzie na bieżąco wprowadzać zmiany. Pracownik wie, że jest pod kontrolą i że musi uważać żeby nie popełniać zbyt wiele błędów.
Brak rozwoju
Jeśli kolejny raz widać, że ocena nie jest najlepsza to, co mamy zrobić? Rozwiązania są dwa. Pierwsze z nich to inwestycja w pracownika i wysyłanie go na przeróżne szkolenia mające na celu zwiększenie jego kwalifikacji. Później potrzebna jest kolejna ocena pracownika i jeśli to nadal nic nie daje to znaczy, że źle kogoś wybraliśmy. Trzeba będzie taką osobę zastąpić kimś, kto ma większy zapał do pracy i kto pozwoli się firmie rozwijać. To ma bardzo duże znaczenie. Zauważmy, że jeśli w firmie menadżer nie jest najlepszym specjalistom to z miesiąca na miesiąc firma przynosi coraz więcej strat. Tak robić nie można, bo można się doprowadzić do bankructwa, a tego przecież nie chcemy. Trzeba sprawdzać wszystko na bieżąco i jeśli dochodzą do nas jakieś niepokojące informacje to trzeba będzie szybko działać, a wtedy na pewno zażegnamy pojawiające się ryzyko. Na całym świecie większe i mniejsze firmy rozwijają się właśnie w ten sposób. My również możemy pójść tą sprawdzoną i jakże pewną drogą.